KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14035260
*
nr 1403 5260
Jonny Forsström
(1944-2017), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -75. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 55x53 cm
Jonny Forsström, svensk målare och skulptör född 1944 på Öland, död 2017.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 juni 2021
kl 20:50:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/6 07:07:03
1
500 kr
13/6 17:28:07
2
450 kr
13/6 17:28:07
1
500 kr (Budbetjänt)
14/6 17:51:45
3
700 kr
14/6 19:51:04
2
700 kr
14/6 19:51:04
3
700 kr (Budbetjänt)
14/6 20:40:08
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Jonny Forsström
Jonny Forsström, svensk målare och skulptör född 1944 på Öland, död 2017.
Läs mer om Jonny Forsström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jonny forsström olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50
*
Jonny Forsström
Jonny Forsström, svensk målare och skulptör född 1944 på Öland, död 2017.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Jonny Forsström
nr 1403 5260
Jonny Forsström
(1944-2017), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -75. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 55x53 cm
Jonny Forsström, svensk målare och skulptör född 1944 på Öland, död 2017.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 juni 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/6 07:07:03 | 1 | 500 kr |
13/6 17:28:07 | 2 | 450 kr |
13/6 17:28:07 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
14/6 17:51:45 | 3 | 700 kr |
14/6 19:51:04 | 2 | 700 kr |
14/6 19:51:04 | 3 | 700 kr (Budbetjänt) |
14/6 20:40:08 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Jonny Forsström
Jonny Forsström, svensk mÃ¥lare och skulptör född 1944 pÃ¥ Öland, död 2017.Läs mer om Jonny Forsström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jonny forsström olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50