KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14035260
*
nr 1403 5260
Jonny Forsström
(1944-2017), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -75. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 55x53 cm
Jonny Forsström, svensk målare och skulptör född 1944 på Öland, död 2017.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 juni 2021
kl 20:50:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/6 07:07:03
1
500 kr
13/6 17:28:07
2
450 kr
13/6 17:28:07
1
500 kr (Budbetjänt)
14/6 17:51:45
3
700 kr
14/6 19:51:04
2
700 kr
14/6 19:51:04
3
700 kr (Budbetjänt)
14/6 20:40:08
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Jonny Forsström
Jonny Forsström, svensk målare och skulptör född 1944 på Öland, död 2017.
Läs mer om Jonny Forsström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jonny forsström olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:06
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:52
*
Jonny Forsström
Jonny Forsström, svensk målare och skulptör född 1944 på Öland, död 2017.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Jonny Forsström
nr 1403 5260
Jonny Forsström
(1944-2017), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -75. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 55x53 cm
Jonny Forsström, svensk målare och skulptör född 1944 på Öland, död 2017.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 juni 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/6 07:07:03 | 1 | 500 kr |
| 13/6 17:28:07 | 2 | 450 kr |
| 13/6 17:28:07 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 14/6 17:51:45 | 3 | 700 kr |
| 14/6 19:51:04 | 2 | 700 kr |
| 14/6 19:51:04 | 3 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 14/6 20:40:08 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Jonny Forsström
Jonny Forsström, svensk mÃ¥lare och skulptör född 1944 pÃ¥ Öland, död 2017.Läs mer om Jonny Forsström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jonny forsström olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:06 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:52



